Dom Roser Senior z lotu ptaka

Dom Seniora ROSE Senior Resort – blisko Trójmiasta i swoich najbliższych

Rozłąka z bliskimi może być jednym z powodów, dla których senior odmówi przeprowadzki do domu opieki. Choć te placówki gwarantują wysoki standard zarówno opieki medycznej, jak i aktywizacji społecznej, ważne jest, aby senior mieszkał w miejscu, które umożliwia bliskim regularne odwiedziny.

Ośrodek ROSE Senior Resort w Jastrzębiej Górze to wyjątkowe miejsce, które oferuje najwyższy standard opieki dla seniorów. Usytuowany w malowniczej okolicy, ten dom seniora blisko Trójmiasta, Redy, Rumii i Wejherowa sprawia, że jest jednym z miejsc cieszących się rekordowym zainteresowaniem.

ROSE Senior Resort w dogodnej lokalizacji

Jednym z największych atutów ROSE Senior Resort jest jego lokalizacja. Po pierwsze, z domu roztaczają się piękne widoki na plażę, morze i otaczającą go zieleń stanowiącą część parku krajobrazowego. Seniorzy z ROSE Senior Resort mogą na co dzień czerpać z uroków położenia sprzyjającego rehabilitacji, rekonwalescencji po chorobach, utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej.

Dom Rose Senior położony nad morzem

Po drugie, bliskość Trójmiasta oraz mniejszych miejscowości jak Reda, Rumia czy Wejherowo sprawia, że rodziny seniorów mogą regularnie odwiedzać swoich bliskich, nie tracąc przy tym wiele czasu na dojazdy. Dobre połączenia komunikacyjne, ułatwiają te odwiedziny, co wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców.

Do Jastrzębiej Góry regularnie z Trójmiasta i wspomnianych miejscowości kursują autobusy (prywatne oraz transport podmiejski) pokonując trasę w około 1,5 godziny. Bilety kupić można nawet za mniej niż 20 złotych! Jeśli ktoś dysponuje własnym samochodem, to trasę z Gdańska do ROSE Senior Resort pokona w około godzinę jadąc drogą wojewódzką 216, 218 lub trasą S6. Ze wspomnianej Redy trasa zajmie nawet mniej, bo 30 minut tą samą drogą wojewódzką DW216.

Bliskość do tak atrakcyjnych ośrodków jak Trójmiasto, Reda czy Rumia daje też ogromne możliwości seniorom, których stan zdrowia pozwala na udział w wycieczkach czy samodzielne opuszczanie domu. Dodać w tym miejscu warto, że ROSE Senior Resort ma na wyposażeniu mini busa dostosowanego do przewożenia osób na wózkach, z którego podopieczni mogą korzystać chcąc spędzić czas poza ośrodkiem.

Zobacz też:  Praca jako opiekunka w Niemczech – co musisz wiedzieć o tym zawodzie?

Kompleksowa opieka i komfortowe warunki pobytu

Dom seniora ROSE Senior Resort stawia na pełen komfort i bezpieczeństwo podopiecznych. Przestronne, dobrze wyposażone pokoje, które można dostosować do indywidualnych potrzeb mieszkańców to ogromny atut domu. Pokoje są z łazienkami, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przy tym wystylizowane nowocześnie i przytulnie.

Pokoje w domu seniora Rose Senior

Profesjonalna opieka medyczna i troska

Priorytetem ROSE Senior Resort w Jastrzębiej Górze jest zdrowie i dobrostan mieszkańców. Dlatego opieka medyczna jest dostępna 24 godziny na dobę. Wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki dbają o regularne badania oraz monitorowanie stanu zdrowia seniorów. Dla wymagających rehabilitacji, fizjoterapii czy regularnej aktywności fizycznej organizowane są indywidualne oraz grupowe zajęcia dostosowane do potrzeb. Opieka medyczna to też ochrona stanu psychicznego domowników.  Z ośrodkiem współpracuje psycholog, który wspiera mieszkańców domu na każdym etapie życia i w każdej sytuacji tego wymagającej.

Odpowiednia dieta i rekreacja

W ROSE Senior Resort doskonale rozumie się, jak ważna jest odpowiednia dieta dla zdrowia seniorów. Dietetyk opracowuje zbilansowane, smaczne i zdrowe posiłki, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego mieszkańca. Jedzenie jest też przyjemne, bo posiłki spożywane są w przestronnej stołówce, gdzie domownicy czują się jak przy stole z bliskimi.

Aktywność fizyczna i psychiczna

Regularne zajęcia rekreacyjne, takie jak gimnastyka, spacery, uprawa przydomowego ogródka, czy warsztaty rękodzieła, pozwalają seniorom zachować dobrą kondycję fizyczną. Organizowane są również spotkania towarzyskie, gry planszowe oraz inne formy rozrywki, które wspierają zdrowie psychiczne i społeczne interakcje. Często podopieczni biorą udział w integracji międzypokoleniowej z przedszkolakami, uczniami pobliskich szkół, zapraszani są na koncerty czy okolicznościowe wydarzenia społeczne w okolicy.

Gimnastyka w domu seniora Rose Senior Resort

Podsumowanie

ROSE Senior Resort w Jastrzębiej Górze to miejsce, gdzie każdy senior może czuć się bezpiecznie i komfortowo. Bliskość Trójmiasta i innych okolicznych miejscowości sprzyja częstym odwiedzinom bliskich, a kompleksowa opieka, odpowiednia dieta oraz bogata oferta zajęć rekreacyjnych gwarantują wysoką jakość życia mieszkańców. Zapraszamy do odwiedzenia domu i przekonania się, że ROSE Senior Resort to najlepszy wybór dla Twoich bliskich, a przeprowadzka seniora nie musi wiązać się z rozłąką i utratą kontaktu.

Zobacz też:  Dom Opieki — tam, gdzie troska i kompetencja idą w parze

ROSE Senior Resort – dane kontaktowe:

Rozewska 7
84-104 Jastrzębia Góra
tel. +48 58 774 44 85, +48 58 736 12 34
e-mail: info@roseseniorresort.com