Senior na wakacjach – gdzie jechać?

Wczasy dla seniora

Zorganizowane wczasy dla seniora są ostatnio bardzo popularną formą wypoczynku osób starszych. Ośrodki wypoczynkowe znajdują się w całej Polsce, zazwyczaj w otoczeniu natury lub w miejscowościach uzdrowiskowych. Wczasy dla seniora w górach obfitują w piesze wycieczki, wieczorne ogniska czy wieczory taneczne.
Z kolei sanatoria dla seniora, zazwyczaj umiejscowione przy uzdrowiskach, pozwalają na odpoczynek osobom, których stan zdrowia wymaga poprawy. Wyjazd do sanatorium może zlecić lekarz, jednak są też dostępne prywatne oferty bez skierowania lekarskiego.


Sanatoria dla seniorów nad morzem cieszą się chyba największym zainteresowaniem, stąd też ich ceny. Ciężko znaleźć tanie sanatorium dla emerytów w sezonie letnim nad morzem, ale warto obserwować terminy zaraz po sezonie lub kilka tygodni przed nim.

Gdzie na wakacje – senior

Seniorzy chcą cieszyć się życiem, korzystać z bogactwa polskiej natury i przede wszystkim przebywać w warunkach dobrych dla zdrowia.
Osoby 55+ stanowią coraz większą część naszego społeczeństwa, dlatego ośrodki wypoczynkowe prześcigają się w tworzeniu spersonalizowanych ofert.


Sanatoria nad morzem, pakiety pobytowe dla seniora w górach czy wycieczki dla samotnych seniorów – wszystkie te oferty możemy znaleźć skrojone na miarę. Znaczenie ma przede wszystkim interesująca nas półka cenowa i długość pobytu, a także dodatkowe atrakcje, wyjścia lub zabiegi lecznicze.
Wczasy dla seniora nad morzem polskim w sezonie mogą kosztować nawet dwa razy więcej niż poza sezonem. W miesiącach zimowych pokoje dwuosobowe z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja) w średnim standardzie można znaleźć w cenie już od 50 zł za osobę. Jeżeli interesują nas dodatkowe zabiegi zdrowotne, warto szukać lokalizacji w miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie do dyspozycji mamy również personel medyczny i liczne zabiegi wspomagające leczenie chorób reumatologicznych, kardiologicznych, układu oddechowego, pokarmowego i ruchowego.


W przypadku poszukiwania na stronach internetowych, warto zwrócić uwagę na opinie innych wczasowiczów lub osobiście sprawdzić ośrodek, do którego się wybieramy. Niestety wyłudzenia w internecie zdarzają się, szczególnie w ofertach dla seniorów. Przestępcy zakładają naiwność osób starszych i próbują wyłudzić zapłatę z góry. Najlepiej dokonywać płatności internetowych w towarzystwie doświadczonej w tym temacie osoby lub wybrać płatność gotówką.

Zobacz też:  Tanie sanatorium dla emerytów nad morzem - relaks i zdrowie w dobrej cenie

Wyjazdy dla emerytów

Coraz popularniejsze stają się zorganizowane wycieczki dla seniorów. Polska ma do zaoferowania wiele piękny miejsc, jednak wycieczki zagraniczne wcale nie odbiegają atrakcyjnością ofert. W miesiącach zimowych można znaleźć ciekawe wyjazdy do Austrii, Szwajcarii czy Niemiec już od 1400 zł za osobę na siedem dni, wraz z wyżywieniem.

Wycieczki organizowane przez biura podróży zapewniają też zorganizowany plan dnia i opiekę pilotów. Takie wczasy dla emerytów z dojazdem z pewnością pozwalają się zrelaksować odpocząć. Warto jednak pamiętać, że wszelkie dodatkowe bilety wstępu do zabytków, czy na zabiegi leczniczo-relaksacyjne są dodatkowo płatne.

Sanatoria dla emerytów

Tanie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe nad morzem oferują pakiety sanatoryjne dla seniorów i ich rodzin. Pobyt w pokoju jednoosobowym w sezonie letnim to cena w granicach 3000 zł. Pokoje 2 i 3-osobowe można znaleźć już w cenie 2300 zł. W standardowym pakiecie zazwyczaj znajdują się dwa zabiegi lecznicze (kąpiele, sauna, masaże, inhalacje, elektroterapie, światłoterapie – w zależności od wyposażenia sanatorium), jednak zawsze można dokupić dodatkowe. Sanatorium dla seniorów nad morzem czy w górach – to rzecz gustu, jednak warto przebywać blisko natury aby w pełni cieszyć się odpoczynkiem i zdrowiem.