Społeczeństwo Polski starzeje się. Główny Urząd Statystyczny szacuje, że w 2050 roku populacja osób w wieku 60+ będzie stanowić aż 40 proc. mieszkańców naszego kraju. Być może właśnie to sprawia, że rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszej grupy. Seniorzy mogą postarać się o Ogólnopolską Kartę Seniora, uprawniającą do wielu zniżek. Jakich? Kto może złożyć wniosek o Ogólnopolską Kartę Seniora?
Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Seniorzy zwykle dysponują ograniczonym budżetem miesięcznym, który tworzą świadczenia emerytalne i dodatki do nich. Z pewnością chętnie zaoszczędzą parę groszy, na co pozwala Ogólnopolska Karta Seniora. Gdzie wyrobić taką kartę i co to jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Otóż jest to karta dla osób starszych w wieku co najmniej 60 lat. Każdy senior po 60. urodzinach może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora, która jest kartą zniżkową. Wydawana jest w gminach czy miastach na terenie kraju, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i współfinansują wydanie kolejnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.
Gmina Przyjazna Seniorom to program autorski Stowarzyszenia MANKO, podejmującego od wielu lat inicjatywy, których celem jest poprawa szeroko rozumianej jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów.
Jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?
Jeśli spełniasz warunki do tego, by wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora, możesz o nią bez trudu wnioskować. Jak uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora? Jak wyrobić taką kartę? Wymaga to podstawowej znajomości obsługi komputera. Możesz wyrobić taką kartę w trybie online. W tym celu powinieneś:
- wejść na stronę www.glosseniora.pl,
- wypełnić zamieszczony na niej formularz pozwalający na wyrobienie Ogólnopolskiej Karty Seniora,
- uregulować wymaganą należność za Kartę,
- załączyć do wniosku o Ogólnopolską Kartę Seniora potwierdzenie wpłaty,
- wydrukować i wysłać formularze na adres: osiedle Urocze 12, 31-953 Kraków.
Później wystarczy poczekać na wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Zostanie odesłana uprawnionemu seniorowi na adres podany we wniosku. W razie pytań dotyczących Karty możesz skontaktować się z portalem www.glosseniora.pl telefonicznie lub mailowo.
Od 1 sierpnia 2022 roku Ogólnopolska Karta Seniora jest płatna:
- 35 zł w przypadku aktualnej przez rok,
- 50 zł na dwa lata.
Płatności możesz dokonać na rachunek bankowy Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego Sp. z o.o. – 96 2490 0005 0000 4530 7190 0865 lub przekazem pocztowym na adres Redakcja Głosu Seniora, osiedle Urocze 12, 31-953 Kraków.
Co daje Ogólnopolska Karta Seniora?
Dzięki temu, że postarasz się o Ogólnopolską Kartę Seniora, będziesz mógł korzystać ze zniżek w ponad 3000 punktach znajdujących się na terenie całej Polski. Pełną listę placówek, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora znajdziesz na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Do listy tej na bieżąco dopisywane są kolejne firmy współpracujące z Głosem Seniora. Możesz korzystać ze zniżek m.in. w instytucjach zdrowia i kultury, uzdrowiskach, sanatoriach czy w przychodniach i gabinetach rehabilitacji.